Törökország: Technológiai Központtá Válik a Régióban
Isztambul – Törökország egyre inkább regionális technológiai központtá válik a nemzetközi befektetések számára. A külföldi cégek kutatás-fejlesztési tevékenységei folyamatosan növekszenek az országban, jelentette ki Bekir Polat, a Törökország Befektetési Hivatalának alelnöke az Anadolu hírügynökségnek adott interjújában.
Gazdasági Célok és Digitális Átalakulás
Polat megjegyezte, hogy Törökország tavaly 1,2 billió dolláros bruttó hazai terméket (GDP) ért el, és célja, hogy a világ tíz legnagyobb gazdasága közé kerüljön. Kiemelte a digitális és zöld átalakulás célkitűzéseit, valamint a szükséges befektetések fontosságát ennek eléréséhez.
A Yandex bevezetésével a Yazeka, egy mesterséges intelligenciával működő keresőmotor, amelyet kifejezetten a török piac számára terveztek, hangsúlyozza a külföldi cégek érdeklődését Törökország mérnöki kapacitása iránt. Polat azt is megemlítette, hogy a Befektetési Hivatal támogatni fogja a Yandexet a jövőbeli befektetéseikben, például a felhőtechnológiában és a hívásra hívható taxiszolgáltatások területén.
Hosszú Távú Befektetések
„Nagyon fontos, hogy az olyan külföldi cégek, mint a Yandex, kihasználják Törökország mérnöki kapacitását és új technológiákat fejlesszenek az ország kutatás-fejlesztési képességein keresztül – ezek a befektetések létfontosságúak Törökország digitális ökoszisztémájának támogatásához,” fogalmazott Polat.
Polat hangsúlyozta, hogy Törökország továbbra is biztonságos menedék a hosszú távú befektetések számára, különös figyelmet fordítva a globális háborús helyzetekre és a kereskedelmi protekcionizmusra, amelyek hatással lehetnek a befektetőkre.
„Ha megnézzük Törökország több mint egy évszázados történelmét, láthatjuk, hogy nemzetközi cégek folyamatosan befektettek, mivel ezek a közvetlen befektetések általában hosszú távú elköteleződéseket jelentenek,” tette hozzá.
Európai Kapcsolatok és Stratégiai Fókusz
Polat kijelentette, hogy Törökország a pandémia után a legnagyobb beszállítók egyikévé vált Európában a digitális és zöld átalakulás sikeres erőfeszítéseivel. Törökország szabadkereskedelmi megállapodása és vámuniója az Európai Unióval lehetővé teszi számára, hogy elérje az 1,3 milliárd embert és egy összesített 30 billió dolláros gazdaságot.
A zöld és digitális átalakulás a legfontosabb fókuszpontok lesznek Törökország külföldi közvetlen befektetési stratégiájában 2024 és 2028 között – tette hozzá Polat.
Az Anadolu hírügynökség híreit tartalmazó weboldalunkon további információkat és részleteket találhat. A részletes hírekhez való hozzáféréshez kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot.