Az Egyesült Államok szankciókat vezet be a kínai Integrity Tech Group ellen
Madrid, 2025. január 6. – Az Egyesült Államok kormánya hétfőn bejelentette, hogy szankciókat alkalmaz a kínai Integrity Tech Group nevű kiberbiztonsági cég ellen, amelyet a pekingi kormányhoz kötnek, és amelyet számos, az Egyesült Államok ellen elkövetett kibertámadásban implicálnak.
A Flax Typhoon csoport támogatása
A Pénzügyminisztérium vádjai szerint az Integrity Tech Group közvetlen támogatást nyújt a Flax Typhoon nevű hackercsoportnak. Ez a csoport, amelyet ‘a kínai kormány által támogatottnak’ tartanak, 2021 óta fenyegeti a számítógépes hálózatokat Észak-Amerikában, Európában, Afrikában és Ázsiában, különös súlyt fektetve Tajvanra.
A Pénzügyminisztérium közleményében hangsúlyozta, hogy 2022 nyara és 2023 ősz között a Flax Typhoon tagjai az Integrity Techhez kapcsolódó infrastruktúrát használták informatikai támadásaik során, és a fent említett időszak alatt rendszeresen küldtek és fogadtak információkat ezen az infrastruktúrán keresztül.
A szankciók következményei
A bejelentett szankciók következtében az Egyesült Államokban befagyasztják az Integrity Tech Grouphoz kapcsolódó személyek vagyonát. Emellett figyelmeztették a nemzetközi vállalatokat, hogy ne tartsanak fenn gazdasági kapcsolatokkal a vállalattal, így kiemelve a szankciók komolyságát.
A szankciók bevezetése nem sokkal azt követően történt, hogy a Pénzügyminisztérium nyilvánosságra hozta, hogy december 8-án egy ‘nagyobb kibertámadás’ áldozatául estek, amelyet állítólag olyan hackerek hajtottak végre, akik a kínai kormányhoz köthetők. Ezt az állítást Kína határozottan visszautasította.
Incidensek és figyelmeztetések
A Pénzügyminisztérium részletes beszámolót küldött a Kongresszusnak a kibertámadásról, amelyet a BeyondTrust nevű külső szoftver szolgáltató jelentett be. A jelentés szerint egy harmadik fél hozzáférhetett egy bizonyos információkat tartalmazó kulcshoz, rávilágítva a kiberbiztonság terén mutatkozó kihívásokra.
A kibertámadások és azok hatása folyamatosan aggasztó problémát jelentenek a globális szinten, és az Egyesült Államok ezen lépésekkel próbálja megóvni országát a jövőbeli fenyegetésekkel szemben.
A helyzet alakulása figyelmet érdemel, mivel a kiberháború egyre fontosabb szerepet játszik a nemzetközi kapcsolatokban és a biztonsági stratégiákban. Az Integrity Tech Group körüli események tovább növelhetik a feszültséget az Egyesült Államok és Kína között, amelyek már így is bonyolult politikai és gazdasági viszonyokat ápolnak.